uzmanasorun

Hakkımızda

Teknoloji gelişirken ve büyürken bedenimizin belli alanlara sıkıştığını, hareketimizin kısıtlandığını hatta hatta teknolojinin sunduğu imkanlara rağmen stresimizin arttığını görüyoruz.

Her geçen gün çocuklarımızla beraber küçük ekranların içine hapis oluyoruz. Bu sebeplerle de her geçen gün iskelet sistemi sorunlarında artış görülüyor. Çocuklarda artan duruş bozukluğu, yetişkinlerde yaşanan kronik ağrılar ise yaşam kalitemizi düşürmeye başladı.

Kendimize gelip ‘Bir şeyler yapmalıyım!’ dediğimiz noktada da; bilinçsiz ve yanlış yapılan egzersiz aktiviteleri ile bazen sakatlanmaların oluşması kaçınılmaz olabiliyor. Hatta bu sakatlanmalar sonrası yaşanan sağlık problemleri, süreç içinde kişileri egzersizden bile uzaklaştırabiliyor. Bu noktada;

Kişiye özgü, kişinin ihtiyaçlarına yönelik egzersiz uygulamaları ciddi önem kazanmıştır. 2014 yılında, tüm donanımızla çıktığımız yolda; dinamik, pozitif ve güler yüzlü yapımızla hedefimiz; sağlığınızı korumada önemli bir yapıtaşı olan egzersizin, güvenli, doğru ve tamamen size en uygun olan formu ile yapabilmenizi sağlamak ve bedeninizi en iyi şekilde tanımanızı sağlayarak, egzersiz bilincinin kazandırılmasıdır.

Ayrıca; tekrarlayan problemleriniz varsa bunların sebebini bularak bu yönde uyguladığımız güncel ve bilimsel yöntemler ile sağlığınızı geri kazandırırken, yaşam kalitenizi yükselterek; iyilik halinizin kalıcı olmasını sağlayabilmek nihai hedefimizdir.

Neden Fizyospine?

Hedefimiz üyelerimizin yaşam kalitesini yükseltmek ve bu sürece kendimizi sürekli yenileyerek ve geliştirerek katkıda bulunmak. Omurga sağlığınızı çok önemsiyor, mevcut sağlık durumunuzu korumayı ve daha iyiye taşımayı hedefliyoruz. İstediğiniz bedeninizi güçlendirmek, esnekliğinizi arttırmak, ağrılarınızdan kurtulmak ya da forma girmek olabilir. Her türlü ihtiyacınıza cevap verebilecek eğitim ve tecrübeye sahip güler yüzlü ve donanımlı ekibimiz size katkıda bulunmaktan mutluluk duyacaktır.

Bize başvurduğunuzda sırayla izlediğimiz 5 Adım:

1. Yaşam kalitenizi olumsuz etkileyen tüm şikayetleriniz hassasiyetle dinlenir.
2. Beden duruş analiziniz ve kas iskelet sistemine ait tüm detaylı değerlendirmeleriniz tamamlanır. Bu değerlendirmeler tamamlandığında tüm verileriniz kişisel verilerin korunması kanunu uyarınca hazırlamış olduğumuz aydınlatma metni kapsamında sizinle paylaşılır.
3. Bu veriler ışığında hedefler ve beklentiler sizinle beraber belirlenir. Tamamen sizin ihtiyacınıza göre düzenlenen hedef program oluşturulur.
4. Egzersiz ve eğitim programınızın ilerleyen seanslarında yapılan ara ölçümlerle, gelişiminiz incelenerek; sizinle paylaşılır.
5. Programınız süresince, beden sağlığınızı olumsuz etkileyen alışkanlıklarınız tespit edilerek, çalışma ortamınız ve beden kullanımınızla ilgili sağlıklı düzenlemeler size aktarılır ve yeni yaşamınıza adaptasyonunuz sağlanır.

× İletişime Geçin