uzmanasorun

Spinal Mouse Idiag M360

OMURGA TARAMA SİSTEMİ

IDIAG M360 (Omurganın Radyasyonsuz Değerlendirilmesi)

Hedefe yönelik egzersiz programı oluşturabilmek için omurganın detaylı değerlendirilmesi çok önemlidir. Her omurganın, parmak izimiz gibi bireysel olduğu unutulmamalıdır.

Bu nedenle kişinin omurgasına ait tüm spesifik veriler, program öncesi ve programın ilerleyen aşamalarında alınarak gelişme takip edilir.

blank

pinal Mouse ile yapılan omurga taraması, frontal planda(ön-arka) ve sagittal planda(yan) olmak üzere omurga şeklini belirlemek için bilgisayarla birlikte yardımcı bir araçtır. Mouse benzeri cihaz aparatının, omurga üzerinde taratarak alınan veriler, özel yazılım programı vasıtasıyla bilgisayara aktarılır. Detaylı rapor imkanı sunan program sayesinde; kişinin omurga deformitesine ilişkin elde edilen verilen yardımıyla da başlayan egzersiz programı, ilerleyen süreçlerde programın verimliliği ve etkinliğini araştırmak, kıyaslamak ve değerlendirmek üzere de tekrarlanarak karşılaştırmalar yapılır.

Spinal Mouse omurga tarama yöntemi ile alınan veriler, teşhis ve tedavi içermemektedir. Kişinin omurga deformitesini teşhis etmek üzere yapılan radyografi görüntülemesinin yerine geçmemektedir.

× İletişime Geçin